Зустріч Петропавлівської громади з республікою Молдови.

Дата: 24.04.2024 13:43

17 квітня 2024 року до  Петропавлівської громади завітали гості з сусідньої республіки Молдова, а саме депутати молдовського парламенту, Лариса Волох, Ерсилія Катрави, примар с. Волонтір Ігор Хинку та примар с.Копчак Василій Цинцар, також був присутній заступник голови Білгород-Дністровської (військової) адміністрації Максим Бритков.

Метою зустрічі було обговорення питання щодо відкриття в с.Фараонівка автомобільного пункту пропуску місцевого значення, участь двох країн в грантових проектах в рамках транскордонного співробітництва між Україною та республікою Молдови.

Побудований новий пункт пропуску скоротить сполучення між Республікою   Молдова та Україною з 238  кілометрів до  110 кілометрів.

Це дасть можливість не тільки нашій громаді, але й сусіднім громадам, де зараз мешкає близько 30  000 громадян України,  розвиватися  в    напрямках:

- економічному, агропромисловому, туристичному, освітньому, логістичному;

- поліпшення зручного перетину кордону місцевими громадянами;

- підвищення економічної та соціальної привабливості Петропавлівської та сусідніх громад;

- поліпшення дорожньої інфраструктури;

- укріплення національних  та   культурних  традицій жителів Республіки Молдова та України;

- розпочати обмін досвідом в освітньому процесі шкіл з румунською мовою навчання;

- підвищити економічний потенціал українських громад, прискорити залучення інвестицій.

Безумовно, в разі відкриття та роботи місцевого автомобільного пункту пропуску в с.Фараонівка, це дасть економічний та соціальний ефект всьому Білгород-Дністровському району Одеської області.

В ході переговорів домовились що українська та молдовська сторона підготують лист до Парламенту Молдови з обґрунтуванням щодо відкриття автомобільного пункту пропуску.

У представників Молдови було багато  запитань по децентралізації, яка пройшла в Україні і на часі до цього готується Молдова.

Гості побували на місті де готується відкриття автомобільного пункту пропуску в с.Фараонівка.

В с.Старосіллі учні підготували маленький концерт де переплелися українська та молдовська культури в залі звучали українські та молдовські пісні і танці.

Гостям показали Смарт – село – Семісотка Петропавлівської громади, де Паларієв Олександр Андрійович провів екскурсію по музеям які відкриті в с.Семісотка, крім того гідом проведена екскурсія по туристичному комплексу Фрумушика-Нова.

Зустріч була цікавою, корисною. Будемо працювати разом з представниками Молдови  на благо розвитку наших сіл.

Сподіваємось що все заплановане обов’язково здійсниться.