Дата: 13.04.2023 09:55

СТАНЬ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЄМ – ЗМІНИ ЖИТТЯ ДИТИНИСТАНЬ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЄМ – ЗМІНИ ЖИТТЯ ДИТИНИ

Фото без опису

Якщо Ви – небайдужі до долі дітей , які тимчасово з різних причин не можуть проживати в рідній сім’ї станьте патронатним вихователем.

Що таке патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя.                                                     Головне завдання патронату – забезпечити дитині професійний сімейний догляд і виховання на період подолання її батьками складних життєвих обставин, що спричинили влаштування дитини під патронат чи пошук для неї нової родини.

Хто такі патронатні вихователі?

Патронатний вихователь -  це особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки й за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого проживання.   Згідно з договором з місцевою владою, патронатний вихователь відповідає  за збереження життя і здоров’я дитини,  а також зобов’язані:                                                                             - забезпечити особливий простір для проживання, відпочинку та розвитку дитини;                                    - придбати їй одяг  відповідно до віку, сезону та статі;                                                                                                - забезпечити харчування з урахуванням потреб і смаків;                                                                                                     -створити умови для навчання, фізичного та всебічного розвитку;                                                                                 - співпрацювати з  батьками, іншими законними представниками та спеціалістами задля подолання складних життєвих обставин.

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем можуть стати громадяни України, які  не були засуджені та/або позбавлені батьківських прав, мають належні житлово-побутові умови, позитивний досвід виховання дітей та відповідний стан здоров’я, що дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей за місцем  проживання своєї сім’ї разом із добровільним помічником (дорослим членом сім’ї) та в разі, якщо разом готові пройти навчання за спеціальною програмою.

Що     гарантує держава:

- cоціальну допомогу на утримання влаштованої  під патронат дитини обсягом    2,5     прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць (3,5 прожиткові мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю);                                                                                                                                      - грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб; при влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до одного року грошове забезпечення збільшується.

Професія патронатного вихователя для вас, якщо ви:                                                                         - готові прийти на допомогу дитині, яка опинилася у складних життєвих обставинах;                                                     - разом із добровільним помічником (дорослим членом своєї сім’ї ) готові пройти навчання за спеціальною програмою;                                                                                                                                                     - переконані, що сім’я є найкращим середовищем для дитини;                                                                                - підтримуєте сімейні цінності та готові працювати заради змін, аби жодна дитина не зазнала страждань і виховувалася  у сім’ї в безпеці та любові.

За детальною інформаціє звертайтеся до служби у справах дітей Петропавлівської сільської ради.