Дата: 02.03.2023 13:13

про базове відстеження результативності  рішення

1. Вид та назва регуляторного акта:  рішення Петропавлівської сільської ради « Про встановлення місцевих податків і зборів на території Петропавлівської сільської  територіальної громади».

2. Виконавець заходів з відстеження: Фінансове управління Петропавлівської сільської ради.

3. Цілі прийняття регуляторного акта:

Визначено такі цілі регулювання:

• встановити місцеві податки і збори з урахуванням нових територій, які нещодавно приєдналися до Петропавлівської сільської  територіальної громади;
  • здійснити планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні бюджету Петропавлівської сільської територіальної громади;
  • встановити доцільні і обґрунтовані розміри ставок місцевих податків і зборів з урахуванням рівня платоспроможності громадян і суб'єктів господарювання та відповідно до потреб бюджету Петропавлівської сільської територіальної громади;
  • забезпечити фінансову основу місцевого самоврядування та функціонування і розвитку територіальної громади за рахунок наповнення бюджету Петропавлівської сільської територіальної громади;
  • встановити пільги зі сплати місцевих податків і зборів для окремих категорій громадян;
  • забезпечити своєчасне надходження до бюджету Петропавлівської сільської територіальної громади місцевих податків та зборів;
  • забезпечити відкритість і прозорість процедури встановлення ставок місцевих податків і зборів, пільг з їх сплати та порядку їх справляння;
  • забезпечити баланс інтересів суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування та членів територіальної громади.

4. Строк виконання заходів з відстеження: з 11 травня по 28 травня 2022 року.

5. Тип відстеження: базове.

6. Методи одержання результатів відстеження:

- аналіз  надходжень до бюджету Петропавлівської сільської територіальної громади від сплати місцевих податків і зборів у 2022 році (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання  роздрібної  торговлі підакцизних товарів, єдиного податку).

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також способи одержання даних:

Даними, на основі яких відстежується результативність регуляторного акта, є статистичні дані щодо надходжень до бюджету Петропавлівської сільської територіальної громади визначених місцевих податків і зборів від суб’єктів господарювання.

8. Показники результативності регуляторного акта

Назва показника

Прогнозний обсяг у 2021 році, тис. грн.

Очікуваний обсяг у 2022 році, тис. грн.

Відхилення

(+/-)

тис. грн.

1

Надходження від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

+133,25

2

Надходження від плати за землю (земельного податку)

+1482,34

3

Надходження від  акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання  роздрібної  торговлі підакцизних товарів

20,5

25,0

+4,5

4

Надходження від сплати єдиного податку, зокрема:

+290,0

+1910,09

9.  Оцінка результативності впровадження регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей регулювання:

Результативність регуляторного акта та ступінь досягнення цілей регулювання будуть визначатися при повторному відстеженні результативності регуляторного акта у строки, визначені законом, за наявності даних щодо фактичних надходжень до бюджету Петропавлівської сільської територіальної громади від сплати місцевих податків і зборів у 2023 році (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання  роздрібної  торговлі підакцизних товарів, єдиного податку).

За результатами повторного відстеження буде визначена результативність і ефективність регуляторного акта.

Начальник фінансового управління                       Ліліан  ДІКУСА