Петропавлівська громада

Одеська область, Білгород-Дністровський район

Стаття Амброзія.

Дата: 10.08.2022 14:42
Кількість переглядів: 172

Амброзія – небезпечний алерген.

Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо просапні та зернові культури, а також городи, сади, виноградники, луки, пасовища, полезахисні лісосмуги. До ґрунтів вона невибаглива і може рости на будь-якому субстраті. Посуха їй не шкодить, оскільки коріння сягає глибини чотирьох метрів. Як чужинка, амброзія не має природних ворогів, її не їдять тварини. Як справжній «зелений агресор» ця рослина успішно витісняє гравілат, вероніку, злаки, подорожник, ромашку, череду та інші рослини, які прикрашають ландшафт. Надає перевагу сухим, сонячним трав’янистим рівнинам, росте вздовж берегів річок, узбіч автомобільних та ґрунтових доріг, залізничних колій, пустирів, та смітників. Обмежувальним фактором розповсюдження виду є температура повітря та довжина дня. Цвітіння та плодоношення рослин можливе лише в умовах короткого дня (довжина світлового періоду менше ніж 12 годин).

Фото без опису

Амброзія полинолиста належить до небезпечних рослин-алергенів її пилок спричинює масові алергічні захворювання, так звану «осінню пропасницю» – поліноз, що проявляється у формі риніту, кон’юнктивіту, мігрені, кропивниці, бронхоспазму, бронхіальної астми, гострого бронхіту. У хворого набрякають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, болить голова, посилюється виділення мокроти, настає задишка, сльозотеча, погіршується зір, підвищується температура, виникає слабкість, а то й втрачається працездатність.

Фітосанітарні заходи. Для запобігання завезення амброзії полинолистої проводиться ретельне інспектування об’єктів регулювання (транспортних засобів, вантажів, матеріалів). Забороняється ввозити на територію України насіння сільськогосподарських культур, яке засмічене насінням бур’яну. На невеликих площах та присадибних ділянках амброзію потрібно прополювати та скошувати не менше 3-4 разів за літо. На значних площах слід застосовувати гербіциди. Хімічний метод боротьби з амброзією є найбільш дієвим. Асортимент гербіцидів, що усувають даний карантинний вид, є досить широким. Для знищення амброзії полинолистої підходять препарати на основі солей гліфосату (Буран, Вулкан плюс, Торнадо, Ураган Форте, Раундап Екстра), сульфонілсечовини (Тритон, Конус, Міранда), прометрину (ґрунтовий гербіцид Сегмент) та інші препарати згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Вибір препарату здійснюють у залежності від культури та фази її розвитку.При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил техніки безпеки.

Надзвичайно важливо знищити рослини амброзії до початку цвітіння, щоб не допустити утворення пилку, який є надзвичайно алергенним, легко розноситься вітром на великі відстанні, проникає в приміщення через відкиті вікна, та завдає людям нестерпних страждань.

 

Державний фіто санітарний інспектор             Т.В.Йожиця


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь