Реалізація державної політики щодо захисту прав дітей

Дата: 06.06.2022 11:32

Реалізація державної політики щодо захисту прав дітей є одним із основних напрямків діяльності органів місцевого самоврядування нашої громади. Особлива увага приділяється соціально-правовому захисту дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування.  На первинному обліку служби у справах дітей станом на 01.06.2022 року перебуває 34 дитини з числа дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 19 з них проживають на території нашої громади і виховуються в сім`ях опікунів та піклувальників,  4 дітей позбавлених батьківського піклування виховуються в закладах інституційного догляду і потребують влаштування до сімейних форм виховання. Службою у справах дітей Петропавлівської сільської ради здійснюється профілактичний облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на 01.05.2022 року на обліку служби перебуває 8 дітей зазначеної категорії. Щомісяця проводяться засідання комісії з питань захисту прав дітей при виконавчому комітеті Петропавлівської СР. Комісія відповідно до покладених на неї завдань затверджує індивідуальні плани соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, сприяє забезпеченню реалізації  прав дитини на життя, охорону здоров`я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.  Служба у справах дітей регулярно відвідує сім`ї опікунів та піклувальників. В цих сім`ях створені належні умови для проживання та  розвитку дітей. Під час обстеження умов проживання дітей в сім`ях, які перебувають у складних життєвих обставинах,  в неблагополучних сім`ях з батьками проводяться відповідні профілактичні бесіди щодо забезпечення умов проживання і виховання дітей. До функцій служби також входять питання попередження дитячої бездоглядності, профілактика негативних проявів в дитячому середовищі, виявлення дітей,які жебракують, вчиняють правопорушення. Найбільш ефективними заходами є проведення профілактичних рейдів службою у справах дітей спільно з представниками органів освіти та  поліції.  Актуальним залишається розширення можливостей розміщення дітей у сім`ї родичів, усиновлення, створення прийомних сімей, дитбудинків сімейного типу.                                                                                                                                У підсумку слід зазначити, що  у 2022 році захист прав дітей здійснюється у контексті викликів часу та можливостей громади.